KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14931019
nr 1493 1019
Ehrnfried Wahlqvist
(1815-1895), Sverige
Oljemålning, Ehrnfried Wahlqvist (1815-1895). Signerad, insjölandskap. Olja på duk, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 62x78 cm
Ehrnfried Wahlqvist, svensk bildkonstnär född 1815, död 1895.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:13:19
2.000 kr
2.200 kr
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
26 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Ehrnfried Wahlqvist
Läs mer om Ehrnfried Wahlqvist